Çubuk Suffa Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz ilçemizde ihtiyaç duyulan Yatılı Kız Kur’an Kursu yaptırmak ve yürütmek üzere 2013 yılında kurulmuş olup, kuruluş gayesi olan Kur’an Kursunun yapımı işini kuvveden fiile geçirme aşamasına getirmiştir.

Misyonumuz
“BİR İNSAN YETİŞİR, DÜNYA DEĞİŞİR” inanç ve anlayışı içinde, bir anlamda geleceği inşa edecek olan bu günün genç kızı yarının anneleri olan talebelerimizi donanımlı, şahsiyetli, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş, belirli bir dini olgunluğa kavuşmuş, bu aşkla irşat vazifesini en güzel şekilde üstlenen ilim ve irfan sahibi olarak yetiştirmeye katkı sağlamaktır.

Mezun olduktan sonra bulundukları bölgelerde “İlay-ı Kelimetullah” amacını prensip edinerek, model insan olmanın yanında mücadeleci ve ihlaslı Müslümanlar olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Vizyonumuz
Talebelerimizi olgun hizmet anlayışı ile topluma ve kendisine faydalı bireyler olarak yetiştirmeye çalışmak, dini olgunluk ve dini şahsiyet kazanmaları yönünde çözümler sunan bir kurs olmaktır.