İlçemizde Çubuk Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yaptırılan ‘Yatılı Hafız Kız Kuran Kursu’ hızlı bir şekilde yapılmaya devam etmektedir.

İslam’ın doğuşundan bu yana hali hazırda Hafızlık müessesesi devam etmektedir, ilk hafız Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’dir. Hafızlığın önemi Peygamberimizin hafız olarak bulunması ve hafızlığı tavsiye etmesinden kaynaklanmaktadır.

Hafız olan bir insan iki insan değerindedir. Hafızlık müessesesinin yükselmesi ve kıyamete kadar devam etmesi için halkımız olarak sizleri Çubuğumuzda ve çevresinde bir ilki oluşturmak için inşaatı devam eden “Hafız Kız Kur’an Kursu” için maddi ve manevi hayır yanşına davet ediyoruz. Kur’an’ı Kerimde Cenabı Allah (C.C) “Allah yolunda sevdiğiniz şeylerden harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz. Ne harcarsanız Allah onu hakkıyla bilir”(Ali İmran 92) İşte Allah rızasına, cennetine, lütûf ve inayetine ulaşabilmenin şartlarından biri de, kişinin sahip olduğu ve sevip bağlandığı nimetleri Allah(C.C) yolunda harcamasıdır. Kişi bu takdirde iyiliğe, yani erdemliliğe, ihsana ve sevaba erer, cennete girmeye hak kazanır.

Şimdi hayırda yarış zamanıdır.
Koşun günden-güne yapılışı yükselen Kur’an Kursuna yardıma,
Koşun Kur’an’ı Kerim’in içinde okunacağı Hafızlık Kız Kuran Kursu’na yardıma,
Koşun sağlığınızda ve vefatınızdan sonra da amellerinizin yazılacağı sadaka-i cariyeye
Koşun Allah’ın rızasını daim elde etmek ve cennette Kur’an tacı giymek için hayır yarışına
Şimdi hayırda yarış zamandır.